Hrvatska porazom protiv Francuske otvorila kvalifikacije

Nakon što je Bosna i Hercegovina pobjedom nad Ciprom otvorila skupinu E u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u košarci koje će se igrati 2025. godine, reprezentacija Hrvatske je igrala u gostima protiv Francuske.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Francuzi su se u drugoj i trećoj četvrtini odvojili te su u posljednju četvrtinu ušli s 13 poena prednosti. Na kraju su Francuzi rutinski priveli utakmicu pri kraju i upisali pobjedu od 73:61.

Najraspoloženiji igrač Hrvatske je bio Mario Hezonja koji je postigao najviše poena od svih igrača na parketu. Košarkaš Real Madrida je imao učinak od 22 poena uz pet skokova i tri asistencije. Osim njega je kod Hrvatske Jaleen Smith bio jedini igrač s dvoznamenkastim brojem poena (13). Kod Francuske je najbolji igrač bio Timothe Luwawu-Cabarrot. Igrač koji je ranije u svojoj karijeri igrao u NBA-u je postigao 15 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Hrvatska u ponedjeljak igra protiv Cipra od 20 sati.