Hrvatska razbila Južnu Afriku u posljednjoj utakmici grupne faze

Nakon teškog poraza od Španjolske, hrvatski vaterpolisti su u posljednjoj utakmici grupne faze s 29:6 svladali Južnu Afriku.

Barakude nisu ništa prepustile slučaju te su od početka ozbiljno shvatili protivnika. Tako su prvu četvrtinu dobili s uvjerljivih 7:2. Isto je bilo i u idućih osam minuta u kojima su s rezultatom 7:1 na veliki odmor otišili s ogromnih 14:3.

Crne mambe nisu imale odgovor za Hrvatsku koja je nastavila tempo zabijanja sedam golova po četvrtini. U posljednjih osam minuta ušlo se s 21:6 za Hrvatsku. Tamo je Južna Afrika dodatno fizički pala te nisu zabili niti jedan pogodak. Hrvatska je dodala još osam za konačnih 29:6.

U redovima Hrvatske najbolji je bio Jerko Marinić Kragić s pet pogodaka, dok je Ivan Krapić dodao četiri. Hrvatska kao druga u skupini prolazi u osminu finala gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Brazila i Kine koji je na rasporedu u 18:30.