Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih osvojila Svjetsko prvenstvo

Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Danskoj. U finalu su svladali Njemačku 28:22 i tako osvojili treće uzastopno svjetsko zlato.

Hrvatska je prvo poluvrijeme dobila 14:12, a u drugom su u potpunosti slomili otpor Nijemaca. Nije ih omelo ni isključenje Pere Jukića i Tomislava Bošnjaka početkom drugog poluvremena.

Tomislav Bošnjak najbolji je strijelac turnira s 44 postignuta pogotka, dok je Bruno Varšić proglašen najboljim vratarom. Njih dvoje ujedno su uvršteni u najbolju sedmorku turnira. Najboljim igračem proglašen je Joerg Tomaschewski, igrač Njemačke.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih jedna je od najtrofejnijih sportskih ekipa u Republici Hrvatskoj s osvojenih osam olimpijskih medalja od kojih 5 zlatnih, srebro i dvije bronce. Na Europskim prvenstvima imaju pet zlata te po 1 srebro i 1 broncu, dok na Svjetskom prvenstvu sada imaju osvojena tri zlata.