Hrvatska svladala Slovačku i odlazi u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Hrvatska futsal reprezentacija je danas gostovala u Slovačkoj u sklopu posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. “Vatreni” su bili uvjerljivi favorit prije susreta te su tu ulogu i opravdali.

Nakon samo četiri minute igre, Hrvatska je vodila 3:0 golovima Nike Vukmira, Kristiana Čekola i Daria Marinovića. Slovaci su uzvratili udarac u 7. minuti kada se u strijelce upisao Patrik Zatovič te je u 11. minuti domaćin došao do novog pogotka kojim su vratili rezultatsku neizvjesnost. Međutim, pivot Futsal Dinama Luka Perić je zatresao mrežu Slovačke za 4:2 vodstvo Hrvatske što je bio konačni rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu se rezultat nije mijenjao te je Hrvatska upisala nova tri boda. “Vatreni” su završili drugoplasirani u skupini C zbog čega će morati igrati dodatne kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo. Na prvom mjestu je bila Francuska koja je danas u gostima svladala Njemačku 3:1.