PrijenosVijesti

Hrvatska – Wales: Tekstualni prijenos / 1:1 Hrvatska šokirana u zadnjoj minuti utakmice

KRAJ UTAKMICE

90+4’ Imala je Hrvatska posljednju šansu na utakmici. Juranović je poslao loptu u sredinu šesnaesterca, Perišić je pucao iz polu-okreta, a lopta odlazi u ruke Warda.

90+3’ GOL ZA WALES! Wales je izveo aut u posljednjoj minuti utakmice, nakon prenešene lopte Mephama glavom, ona dolazi do druge stative gdje Broadhead zabija za 1:1.

90+1’ Slobodan udarac za Hrvatsku. Akcija za Juranovića koji centrira s desne strane, lopta se odbija do Perišića koji puca iz teške pozicije što lakoćom hvata Ward.

89’ Igra se kao da obje ekipe čekaju kraj. Wales ne juri naprijed i djeluju zadovoljno s minimalnim porazom. Hrvatska drži posjed i kontrolira igru.

85’ Pucao je iz daljine Vlašić, no lopta ide direktno u Warda.

82’ GREDA! Modrić je dugom loptom pronašao Perišića na lijevoj strani, a ovaj iz prve i izuzetno teškog kuta šalje nešto između udarca i centaršuta te lopta odsjeda na gredi.

78’ Korner za Hrvatsku. Modrić pronalazi Gvardiola na drugoj stativi, no u skoku loptu dira branič Walesa. Iz novog kornera lopta odlazi u aut za Hrvatsku.

76’ Dvostruka izmjena kod Hrvatske. Izlaze Kovačić i Kramarić, a u igru ulaze Vlašić i Pašalić.

75’ Pokušali su duplim pasom Kovačić i Musa, no Kovačiću bježi lopta u gol-aut.

73’ Pokušao je Williams za Wales volejom s nekih 20 metara, no udarac je bezopasan.

71’ Centrira ponovno Sosa i nalazi Kramarića u srcu šesnaesterca. Njegov udarac nogom odlazi preko gola.

70’ Iz igre izlazi Kiefer Moore, ulazi Bradshaw.

66’ Kombiniraju Sosa i Perišić, Ivan daje u sredinu za Musu čiji udarac od bloka odlazi u korner.

64’ Čak tri izmjene Walesa. Thomas, Broadhead i Burns ulaze umjesto Wilsona, Jamesa i Ramseya.

60’ Najveća prilika za Wales. Wilson je probio kroz sredinu, zaustavio ga je Šutalo, no lopta dolazi do Ramseya koji prenosi natrag do Wilsona, a ovaj do Jamesa koji je sam na lijevoj strani. Njegov udarac ipak ide pored gola.

56’ Sam je ostao Sosa na lijevoj strani te je ubacio u 16 metara. Perišić je uputio udarac, no bio je preslab za golmana Warda.

52’ Ozlijedio se Marko Livaja te je za njega susret završen. U igru ulazi 25-godišnji napadač Benfice, Petar Musa.

50’ Fantastična akcija Hrvatske. Nakon jedne odbijene lopte, Kovačić je na istu naletio i s Kramarićem odigrao dupli pas koji je završio nažalost Mateovim udarcem preko gola.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45’ Sada je opravdano ljut Ivan Perišić. Kramarić je oduzeo loptu na 30-ak metara od gola, poveo ju naprijed i pucao preko gola. Perišić mu se nudio u puno boljoj situaciji na lijevoj strani, ali Kramarić se odlučio za udarac.

43’ Prvi udarac Velšana na utakmici. Slobodni udarac iz dobre pozicije izveo je Wilson, ali otišlo je preko gola.

41’ Obrana Velšana je loše reagirala na centaršut Juranovića, no nitko od igrača Hrvatske nije to ispratio.

38’ Kovačić je lijepo prošao kroz velšku obranu i uposlio Sosu na krilu, ali udarac Borne Sose je bio preslab i Ward ga je lakoćom obranio.

35’ Odlično je Šutalo dugom loptom uposlio Perišića koji spušta na Modrića. Njegov udarac iz prve odlazi pored gola.

31’ Žuti karton za Juranovića koji udara Jamesa rukom uz aut-liniju.

28’ GOOOOOOOOL! Sada smo zapravo poveli. Livaja se dobro zagradio te je lopta došla do Kramarića koji ju je poveo do ruba kaznenog prostora i lijepo špicom zabio za 1:0.

26’ Perišić je zabio gol za 1:0, ali Portugalski sudac je vidio prekršaj Livaje pa ništa od vodstva Vatrenih.

25’ Velšani kradu vrijeme svakom prilikom. Portugalski sudac ih bezuspješno požuruje. Žuti karton za prekršaj na Modriću dobiva Ampadu.

23’ Umirila se utakmica nakon početnih uzbuđenja. Već dugo smo bez konkretnih situacija.

16’ Najbolja prilika Vatrenih do sada. Nakon sjajne akcije lopta dolazi do Kramarića koji dobro puca iz voleja, ali Ward dobro brani i odlazi u korner.

15’ Evo i Velšana. Brzo su izveli korner i uputili centaršut na Moorea, ali Moore nije dobro zahvatio loptu.

11’ Juranović je dobio loptu od Modrića na krilu i uputio centaršut koji je bio malo prejak za Livaju. Solidno igraju Vatreni.

6’ Presing Hrvatske stvara probleme Velšanima na početku. Sada je Perišić oduzeo loptu i ubacio na Livaju, ali njegov udarac glavom od bloka ide u novi korner.

3’ Prvo uzbuđenje na utakmici. Joško Gvardiol oduzeo loptu na sredini i dodao do Modrića čiji udarac s 20-ak metara Ward odbija u korner.

1’ Krenula je utakmica.

Minuta šutnje

Održana je minuta šutnje za bivšeg izbornika Hrvatske i trenera svih trenera Miroslava Ćiru Blaževića te za legendu Hajduka, Petra Nadovezu.

Oproštaj Lovren i Strinića

Službeno su se prije početka utakmice oprostili od reprezentacije srebrni iz Rusije i brončani iz Katara, Dejan Lovren, te srebrni iz Rusije, Ivan Strinić.