Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u Ligi nacija u susretu skupine 2 Lige B u Varaždinu svladala Rumunjsku s 2:1.

Rumunjska je povela golom Kristine Carp u 31. minuti, no Ivana Rudelić je sjajnim lobom s više od 40 metara uspjela poravnati u posljednjim sekundama prvog poluvremena, da bi Petra Pezelj u desetoj minuti nastavka kompletirala preokret.

Hrvatska će sljedeći nastup imati već za četiri dana kada će gostovati kod Slovačke u Senecu. Slovačka je u prvom dvoboju svladala Finsku s 4:0.

Četiri pobjednika skupina u Ligi B ostvarit će plasman u Ligu A. Četiri drugoplasirane ekipe igrat će protiv trećeplasiranih ekipa iz Lige A te će pobjednik svake od tih utakmica igrati u Ligi A.