Hrvatske odbojkašice porazom otvorile EP

Drugog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u odbojci, hrvatska ženska reprezentacija je doživjela poraz od reprezentacije Bugarske rezultatom 1-3 (25:23, 23:25, 20:25, 18:25).

Hrvatske odbojkašice su uvodni set, koji je bio maksimalno izjednačen, dobile s 25:23 zahvaljujući mini seriji od 5-0 na samom kraju seta, no protivnice u drugom setu uzvraćaju istom mjerom i ovog puta one s 25:23 dolaze do svog prvog osvojenog seta. Hrvatska je propustila kapitalizirati vodstvo od 20:16 pa su Bugarke vlastitom serijom od 5-0 preokrenule set na svoju stranu.

Treći set su puno bolje otvorile Bugarke te su došle do vodstva od 11:6, ali Hrvatska se serijom od 7-0 ponovno vraća u vodstvo. Nažalost nije ono dugo trajalo pa Bugarke malo pomalo povećavaju prednost koja je u konačnici iznosila 25:20 za vodstvo od 2-1 u setovima.

Četvrti set nije ponudio nikakvu neizvjesnost, Bugarska je veoma rano došla do velike prednosti do 12:4 pa su na kraju slavile s 25:18 za konačnih 3-1 u setovima.

Srednje blokerice Martina Šamadan s 15 i Božana Butigan s 14 poena su bile najučinkovitije u našim redovima, dok je Bugarka Radostina Marinova bila najbolja igračica utakmice s 23 osvojena poena. Hrvatska u četvrtak od 21 sat igra protiv Rumunjske u 2. kolu. Podsjećamo, Rumunjke su u prvom kolu s 3-0 u setovima poražene od Talijanki.