Hrvatske rukometašice uvjerljive protiv BIH

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. svladavši u subotu u Cazinu reprezentaciju Bosne i Hercegovine s uvjerljivih 31:17.

Razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe bila je vidljiva od otvaranja utakmice u kojem su igračice Nenada Šoštarića, kojemu je ovo bila posljednja utakmica na izborničkoj klupi, povele sa 7:1 u 13. minuti. Domaće rukometašice su do kraja prvog poluvremena uspjele ostati na šest golova zaostatka.

No, u drugom poluvremenu bosansko-hercegovačke reprezentativke nisu mogle pratiti ritam hrvatskih rukometašica koje su kontinuirano povećavale prednost do konačnih +14, iako je izbornik Šoštarić ravnomjerno rasporedio minutažu na veći broj igračica.

Tako su sa po pet pogodaka najefikasnije u hrvatskoj reprezentaciji bile Nikolina Zadravec Dejana Milosavljević. Četiri gola postigla je Andrea Šimara, a po tri Stela Posavec Katarina Pavlović.