Hrvatski hokejaši na korak od treće faze kvalifikacija za OI – protiv Srbije za prolaz

Hrvatski hokejaši na ledu su i u drugoj utakmici druge faze kvalifikacija za Zimske olimpijske igre opravdali status favorita. Nakon što su u prvom nastupu svladali Tajvan, danas su nakon preokreta svladali Tursku sa 6:2.

Nije dobro krenulo za Hrvatsku jer je nakon 26 minuta hokeja Turska vodila s 2:0. Ferhat Bakal je u 20. minuti zabio za 1:0, dok je Osman Meydanci udvostručio prednost. Nakon toga se Hrvatska budi pa ekspresno izjednačava. Najprije je Domen Vedlin smanjio na 2:1 da bi nakon toga Jan Smolec 53 sekunde kasnije izjednačio rezultat u 29. minuti.

Smolec je bio strijelac pogotka potpuni preokret i vodstvo od 3:2. Tijekom posljednjih 20 minuta, Hrvatska je postigla nova tri gola za konačnu pobjedu od 6:2. Redom su zabijali Ivan Pužić, Vito Idžan te Alex Dimitrijević.

Hrvatska će tako u posljednjem kolu igrati protiv domaćina Srbije u izravnom dvoboju za plasman u treću fazu olimpijskih kvalifikacija. Susret je na rasporedu u nedjelju, 17. prosinca od 19:00.