Hrvatski igrači briljirali u Azijskoj ligi prvaka

Danas je odigrano šest utakmica u azijskoj Ligi prvaka, a mi vam donosimo vijesti iz grupe H gdje su dvojica Hrvata odigrala važne uloge u pobjedama svojih momčadi.

Nogometaši Melbourne Cityja pobijedili su u gostima tajlandski Buriram rezultatom 2:0, a junak dvoboja bio je Marin Jakoliš koji je asistirao za oba pogotka. Šibenčanin je bio najbolje ocijenjeni igrač svoje momčadi, a uz asistencije imao je čak 5 ključnih dodavanja i jednu kreiranu veliku priliku.

U drugom susretu iste skupine Franko Andrijašević je kao kapetan predvodio svoju momčad Zhejiang u pobijedi 2:0 nad japanskom ekipom Ventforet Kofu . U 59. minuti bivši član Hajduka, Dinama, Lokomotive i Rijeke asistirao je za konačni rezultat napadaču iz Zimbabvea Nyashi Mushekwiju.

Za kinesku momčad 79 minuta odigrao je još jedan bivši stanovnik Poljuda, Jean Evrard Kouassi koji je upisao 2 od 4 uspješna driblinga, jedno ključno dodavanje i pogođen okvir gola.