Hrvatski juniori deseti u Europi

Porazom od Italije 76:61 Hrvatska U18 košarkaška reprezentacija oprostila se od Eurobasketa plasmanom na desetom mjestu Divizije A.

Bila je ovo zapravo utakmica za prestiž, u kojoj su oba izbornika dali malo veću minutažu igračima koji su manje igrali u dosadašnjih šest utakmica. Osim početnih 2:0 poenima Viga Barta, mladi Hrvati bili su u podređenom rezultatskom položaju cijelu utakmicu.

Talijani već nakon četiri minute vode 13:4, ali do poluvremena, na koje odlaze vodstvom 32:26, nisu uspijeli doći do dvoznamenkaste prednosti. Isto im polazi za rukom već nakon minutu i pol igre u nastavku (38:28), te su potom lagano dizali razliku na semaforu, ne dopuštajući našim košarkašima da rezultatski zakompliciraju utakmicu.

Tin Udovičić sa 17 te Bart s 15 poena bili su najučinkovitiji naši košarkaši, dok ke 18 poena za Italiju ubacio Elhadji Dame Sarr.