Hrvatski strijelci se okitili broncom na SP-u

Na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu koje se održava u Bakuu, hrvatska muška reprezentacija sastavljena od Petra Gorše, Mirana Maričića i Josipa Sikavice, osvojila je brončanu medalju u disciplini zračna puška na 10 metara.

Nijedan od hrvatskih strijelaca se nije plasirao u pojedinačno finale, no zahvaljujući gotovo identičnom gađanju su pogodili ukupno 1883.5 krugova što je bilo dovoljno za treće mjesto. Gotovo je nevjerojatno da su njih trojica bili u samo 0.1 pogođeni krug razlike. Gorša je pogodio ukupno 627.9 krugova, dok su Maričić i Sikavica pogodili 627.8 krugova.

Srebro im je izmaklo za samo 0.8 krugova, a osvojili su ga Česi, dok su do zlata stigli Kinezi s novim svjetskim rekordom od 1893.3 pogođena kruga.

U kvalifikacijama pojedinačnog dijela, Gorša je bio 24., Maričić 25., a Sikavica 26. Zlatom se okitio Šveđanin Victor Lindgren s 251.3 pogođena kruga, srebro je osvojio Kinez Haoran Yang s 250.6 krugova, a broncu Čeh František Smetana s 227.5 krugova.