Hrvatski klubovi poraženi u Zagrebu u okviru Alpe-Adria Cupa

Hrvatski, odnosno zagrebački klubovi, Dinamo i Dubrava tijesno su poraženi upravo u Zagrebu u 2. kolu Alpe-Adria Cupa.

Dinamo je u dvorani 2 Doma sportova ugostio austrijski klub Kapfenberg Bulls, koji se kući vraćaju pjevajući s pobjedom 94:91. Ne možemo tvrditi da je ovo bio domaći poraz Dinama, koji goste inače dočekuje u Draženovom domu, ali publiku su igrači Josipa Sesara naravno imali na svojoj strani, iako je bila malobrojna. Neizvjesna utakmica riješena je u samoj završnici, u kojoj su gosti ostali mirne i precizne ruke, a Dinamu svakako nije pomogla nesportska, pa potom i isključujuća greška Karla Mikšića 28 sekundi prije kraja pri vodstvu gostiju 87:86, koji potom pogađaju pet slobodnih bacanja i još dodatno dvicom Johnny McCants potvrđuje loptu sa strane za Bullse. Kapetan Dinama Hrvoje Garafolić bio je najraspoloženiji u domaćim redovima s 20 ubačaja, dok su po 28 poena za Bullse ubacili Noah Baumann i Rudi Williams.

Dubrava je na drugom pak kraju metropole ugostila češki Geosan Kolin i unatoč vodstvu od 57:31 početkom drugog poluvremena, na kraju izgubila utakmicu. Lavovi od tada nikako nisu nalazili rješenja za gostujuću zonsku obranu, šutirali su za trice katastrofalnih 1/15 u cijelom drugom poluvremenu, a košarkaši Kolina su malo po malo stizali zaostatak i tri minute prije kraja došli do vodstva kojeg više nisu ispuštali. Do konačnih 81:79 češku je momčad vodio Amerikanac Holden Redparth s 21 poenom, dok su 17 za Dubravu ubacio Toni Ročak.