Igor Štimac i Indija porazom ostali bez nade u drugi krug

Nakon poraza u prvoj utakmici Azijskog kupa, izbornik Indije Igor Štimac ulagao je nadu u pozitivan rezultat protiv Uzbekistana koji je iznenađujuće remizirao sa Sirijom, no nakon 90 minuta morao se zadovoljiti visokim porazom i oproštajem od natjecanja uoči trećeg kola.

Krenula je Indija u utakmicu optimistično i već u prvim minutama ugrozila gol Uzbekistana, no obrambena greška u 4. minuti rezultirala je neumoljivom konverzijom i pogotkom veznjaka CSKA Moskve Abbosbeka Fyzullaeva.

Na 2:0 je već u 20. minuti povisio Igor Sergeev, a do kraja poluvremena utakmica je bila razriješena jer je na 3:0 u 4. minuti sudačke nadoknade povisio Sherzod Nasrullaev.

U drugom su poluvremenu obje ekipe iščekivale kraj, a rezultat je to koji pokazuje evidentnu razliku u kvaliteti devete najjače azijske reprezentacije prema FIFA-inoj ljestvici u odnosu na ekipu Igora Štimca, koja će prvi bod ili pogodak tražiti u ogledu protiv Sirije za 5 dana.