Igrač Crvene zvezde osigurao pobjedu domaćinu na otvaranju Afričkog kupa nacija

U utakmici otvaranja Afričkog kupa nacija 2024. pred polupraznim gledalištem domaćin Obala Bjelokosti slavila je protiv Gvineje Bisau.

Razočaravajuća je bila posjeta na Alassane Ouattara stadionu u Abidjanu, gdje je tek 36.858 gledatelja od mogućih 60.000 pogledalo zanimljiv susret .

Očekivano, favorizirana ekipa trenera Jeana-Louisa Gasseta dominirala je u posjedu i prilikama, a susret nije mogla otvoriti na bolji način, povevši već u 4. minuti pogotkom Al-Nassrovog Seka Fofane na asistenciju kapetana i nekadašnjeg igrača Milana i Barcelone, Franka Kessieja.

Rezultat se nije mijenjao sve do 58. minute kad je igrač Crvene zvezde, Jean-Philippe Krasso poduplao vodstvo za konačnih 2:0 i pobjedu jednog od najvećih favorita ovogodišnjeg Afcona.