Igraj moja Indija: Igor Štimac s Indijom došao do velike pobjede u Kuvajtu

Igor Štimac je zajedno sa svojom Indijom otvorio novi kvalifikacijski ciklus. Na gostovanju kod Kuvajta započeo je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. U tvrdoj utakmici Indija je kasnim golom uspjela doći do 1:0 pobjede.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez većih uzbuđenja. Kuvajt je imao nešto veći posjed, ali nisu uspjeli stvoriti nijednu pravu priliku.

U drugom dijelu prva je zaprijetila Indija. Nakon ubačaja Naorema Mahesha lopta je došla do Sunila Chhetrija koji iz dobre pozicije puca preko gola.

Do gola koji je donio velika tri boda Indija je došla u 75. minuti. Manvir Singh se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon asistencije Lallianzule Chhangtea i zabio za veliku pobjedu. Do kraja susreta Kuvajt je ostao s igračem manje kada je Faisal Zayed zaradio drugi žuti karton.

Ovime se Indija priključila Kataru koji je također upisao tri boda. Oni su s čak 8:1 pobijedili Afganistan. U idućem kolu za pet dana Indija će na domaćem terenu dočekati upravo Katar.