Inter produžio svoj, a prekinuo Bolognin niz nepobjedivosti

U susretu dvaju momčadi s dugim nizom neporaženosti, Inter je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju u Bologni u okviru 28. kola Serie A.

Kišna večer na stadionu Renato Dall’Ara donio nam je puno bolju igru domaćina Bologne u odnosu na lidera prvenstva, ali Nerazzuri su bili ti koji su postigli jedini pogodak na susretu. Igrala se 37. minuta kada je Alessandro Bastoni dignuo jednu loptu s lijeve strane u šesnaesterac, a tamo na drugu vratnicu naletio Yann Biseck i pogodio za, u konačnici, pobjedu Intera.

Bila je ovo 13. uzastopna pobjeda Intera u svim natjecanjima, te 15. uzastopna bez poraza, kojeg mu je nanio upravo njihov večerašnji protivnik još 20. prosinca, izbacivši ih iz Coppa Italia. Ovim porazom stao je Bolognin niz od sedam susreta neporaženosti, a naš Nikola Moro u utakmicu je ušao u 69. minuti.