Inter uvalio četiri gola Romi za dodatni bijeg na vrhu tablice

Inter je u susretu 24. kola kao gost preokretom svladao Romu 4:2 i tako dodatno pobjegao na vrhu tablice talijanske Serie A.

Inter je poveo golom Acerbija glavom, nakon čega je Roma preokrenula do poluvremena. Mancini je u 28. minuti glavom ubacio loptu u mrežu za 1:1, a onda je El Shaarawy (45) fantastičnim udarcem svladao Sommera.

Na samom početku drugog dijela Inter je s dva gola vratio prednost. Prvo je Thuram iz blizine zatresao suparničku mrežu, a odlični je Francuz bio zaslužan i za treći gol svoje momčadi jer je pod njegovim pritiskom Angelino u vlastita vrata proslijedio ubačaj.

Konačni rezultat je iz protunapada u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio Bastoni. Vodeći Inter sada ima 60 bodova, sedam više od drugog Juventusa, dok je Roma peta sa 38 bodova.