Irak pobijedio Japan prvi puta nakon 42 godine

Nastavio se program Azijskog kupa, a danas su prvi na terene izašli nogometaši Iraka i Japana. Iračani su priredili iznenađenje svladavši Japan rezultatom 2:1.

Irak je furiozno krenuo u susret i poveo već u petoj minuti preko Aymena Husseina. Isti igrač je zabio pred sami smiraj prvog poluvremena koji je povisio na 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na predah, a Japance su u prvom poluvremenu sveli na svega tri udarca od kojih nijedan nije išao u okvir gola.

U drugom poluvremenu je Japan preuzeo inicijativu, međutim tek su uspjeli doći do gola u sudačkoj nadoknadi kada je Wataru Endo pogodio za 2:1 i konačan rezultat u 93. minuti susreta na asistenciju Reoa Hatate.

Ovo je prva pobjeda Iraka protiv Japana još od 28. studenog 1982. godine kada su minimalno slavili rezultatom 1:0 u Azijskim igrama.