Ivan Dodig prošao u drugo kolo parova

Zbog rasporeda poremećenog kišom Ivan Dodig tek je danas započeo svoj put na ovogodišnjem Wimbledonu u paru s Austinom Krajicekom. Protivnik im je bila indijska kombinacija Balaji/Nedunchezhiyan. Drugi nositelji Dodig i Krajicek su sigurnom pobjedom u dva seta prošli u drugo kolo.

U prvom setu oba para su po jednom gubila svoj servis pa je odluka pala u tie-breaku. Tamo se bolje snašla hrvatsko-američka kombinacija koja je sa 7:5 povela u setovima.

Pri rezultatu 4:3 za Dodiga i Krajiceka u drugom setu meč je prekinut zbog kiše. Nakon nešto više od sat vremena tenisači su se vratili na teren. No, nisu se na njemu dugo zadržali jer su nakon samo tri gema Dodig i Krajicek sa 6:4 potvrdili prolaz u drugo kolo.

Tamo će igrati protiv boljeg iz meča Roberta Gallowayja i Lloyda Harrisa koji igraju protiv Marcosa Girona i Botic Van De Zandschulpa.