Ivan Leko i njegov Standard Liege teško poraženi kod Genta

Bivši trener Hajduka, Ivan Leko doživio je novi poraz na klupi Standard Liegea. Na gostovanju kod Genta izgubili su visokih 5:1.

U regularnom dijelu sezone, Standard je završio 10. na ljestvici. Belgijsko prvenstvo se sada podijelilo na tri lige. Liga za prvaka, liga za Konferencijsku ligu te liga za opstanak. Standard i Leko nalaze se u ovoj srednjoj, točnije oni se bore za jedno mjesto koje vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu. No, baš nisu najbolje krenuli.

Iako se na predah otišlo s 1:1, u nastavku susreta Gent je u potpunosti razbio Standard. S četiri pogotka u drugom poluvremenu, Gent je osigurao visoku pobjedu i odličan start u ”novoj” ligi. Zanimljivo je istaknuti kako je za domaćina čak pet različitih strijelaca zatreslo mrežu Standarda.

Stipe Perica kod Standarda nije ulazio u igru. Bio je ovo šesti Lekin poraz u 11. susretu. U idućem kolu Standard dočekuje Leuven.