Izbornik Engleske nakon poraza od Grčke: “Taktiku smo pripremali 20 minuta dan ranije”

Poprilično iznenađenje priredila je Grčka u jučerašnjoj utakmici Lige nacija, gdje je pobijedila 2:1 na gostovanju kod Engleske. Vangelis Pavlidis doveo je Grčku u vodstvo u 49. minuti, a istom igraču je u 83. minuti poništen još jedan gol. Četiri minute kasnije Jude Bellingham je poravnao rezultat, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Pavlidis donio sva tri boda domaćem sastavu.

Bio je to prvi poraz u mandatu Leeja Carsleyja, koji je na klupi naslijedio Garetha Southgatea, a isti je nakon poraza podijelio svoje dojmove.

Ovo je razočaravajuće. Pričao sam o svemu s igračima. Neće nam uvijek sve ići po planu, ali sada je najvažnije da dobro odgovorimo protiv Finske. Danas smo probali nešto novo i drugačije. Htjeli smo osvojiti sredinu i igrati drugačije nego inače. To je nešto što smo probali dan ranije na 20 minuta, eksperimentirali smo. Razočaran sam što nije uspjelo. Ipak, ne treba imati prevelika očekivanja, probat ćemo opet.