Jadran poveo protiv Juga u finalu

Vaterpolisti Jadrana su u trećoj utakmici finala prvenstva Hrvatske pobijedili Jug Adriatic osiguranje 9:7 (2-4, 3-1, 2-1, 2-1) i time poveli s 2-1 u utakmicama na tri pobjede. Bila je to treća pobjeda domaćina u ovom finalu.

Gosti su nakon prve četvrtine vodili 4:2, ali Jadran je sjajno otvorio drugu i napravio seriju od 3:0. Od tog trenutka je Jadran imao gol prednosti, a Jug bi se vraćao u egal, no 7 minuta prije kraja je Jadran povećao vodstvo na 2 razlike.

Jug je imao priliku za izjednačenjem kada je smanjio na 8:7, a nakon toga imao i udarac na gol koji brani golman Jadrana. Jadran je nakon te obrane u zadnjim sekundama potvrdio pobjedu od 9:7.

Kod Jadrana su Rino Birić i Luka Bukić imali dva pogotka, dok je Anić upisao pet obrana. Kod Juga je pak Maro Joković zabio tri gola, a Marko Žuvela i Goran Grgurević po dva gola, dok je Toni Popadić imao velikih 15 obrana.