Jakirović nakon pobjede: Moji igrači su heroji

Dinamo je u derbiju 24. kola SuperSport HNL-a pobijedio Rijeku 1:0. Jedini pogodak na utakmici pao je u posljednjim sekundama susreta kada je strijelac bio Fran Brodić koji je u 95. minuti bio precizan s bijele točke.

Svoje dojmove nakon utakmice za MaxSport je podijelio trener Dinama Sergej Jakirović.

“Moji igrači su bili heroji, odigrali su ovakvu utakmicu 48 sati nakon Betisa. Bili smo sve bolji kako je utakmica odmicala. Možda smo mogli malo više pucati na gol. Visio je gol u prvih 15-20 minuta drugog dijela. Kad je 90. minuta, nismo se mirili s bodom. Na kraju mislim da smo bili bolji za taj jedan gol.

S obzirom na potrošnju energije, odlučili smo se za isti sastav. Petković nam je do ujutro bio upitan, razmišljali smo čak da ubacimo Kulenovića. Brodića sam odabrao jer je najsvježiji. Vidio sam Baturinu da se šulja oko lopte, ali rekao sam da Brodić mora pucati penal.

Ne znamo gdje gonimo, imamo osam utakmica u tri tjedna, Betis nismo stigli ni proslaviti. Stvarno je danas trebalo naći snage da dobijemo ovu jako dobru ekipu Rijeke”, rekao je Jakirović.