Jakirović: Vjetar je stvarao problem, ali odradili smo dobar posao

Dinamo je u najvećem hrvatskom derbiju u 28. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Hajduk 1:0 sjajnim golom Brune Petkovića u 38. minuti. Dinamo ovom pobjedom ima dva boda više od Hajduka na tablici i utakmicu manje, dok za Rijekom zaostaje pet bodova također uz utakmicu manje.

Trener Dinama Sergej Jakirović je za MaxSport izjavio:

Čestitao bi dečkima na borbenoj utakmici, nije bilo lako, vjetar se mijenjao. Na početku smo imali greške u predaji lopte, ali kasnije smo uspostavili kontrolu i došli do tog gola za vodstvo. Problem je u drugom poluvremenu stvarao vjetar koji je puhao prema našem golu te je bilo teško privesti utakmicu kraju, ali odradili smo dobar posao.

Ja sam jučer najavio da njemački sudac sudi po pravilima i da se on ne libi dati karton. Bilo nam je to opterećenje kad je Gabriel dobio karton, kasnije i Ristovski, ali oni su se stabilizirali za što ih moram pohvaliti pa ih nismo ih morali vaditi.

U kupu ćemo morati odigrati još bolju utakmicu nego danas kako bi prošli dalje, ali dati ćemo sve od sebe da to napravimo.