Jakirović: Volio bih da Petković više puca po golu

U 32. kolu SuperSport HNL-a Dinamo je pobijedio Varaždin u gostima 1:0 i tako barem do sutrašnje utakmice Lokomotive i Rijeke skočio na prvo mjesto tablice. Nova tri boda Dinamu je fantastičnim golom u 46. minuti donio Gabriel Vidović. Trener Dinama Sergej Jakirović bio je zadovoljan nakon utakmice.

Čestitam dečkima na dobroj utakmici, nikad ovdje nije lako igrati. Kontrolirali smo utakmicu, očekivali smo Varaždin u niskom bloku i u brzim izlascima. Nisam bio zadovoljan prvim poluvremenom jer nismo šutirali i centrirali u zadnjoj trećini kako bismo ih stavili pod još veći pritisak. U poluvremenu smo pričali o tome i onda Vidović prvi udarac i fantastičan gol. Imali smo i meč lopte da mirno privedemo utakmicu kraju i na kraju moramo biti prezadovoljni budući da je Dabro imao veliku šansu.

Bruno Petković nije dao gol u cijelom travnju, a trener Jakirović se i na to kratko osvrnuo.

Bruno ima slobodu, to dobro koristi, a i mogao je par puta šutirati. No, on je takav igrač, voli asistencije, iako bih volio da češće šutira kad mu je otvoren šut.