Jana Fett poražena u prvom kolu Guangzhoua

Hrvatska tenisačica Jana Fett nije se uspjela plasirati u drugo kolo WTA turnira u Guangzhouu, bolja od nje bila je Španjolka Jessica Bouzas Maneiro sa 6:4, 6:3 nakon sat i 25 minuta igre.

Fett je dobro krenula u dvoboj, povela sa 2:0, ali vrlo brzo je ispustila “break” prednosti. Kod rezultata 4:4 još jednom gubi svoj servisu te je Bouzas Maniero riješila prvu dionicu u svoju korist sa 6:4.

U drugom setu nastavili su se problemi na početnom udarcu za našu igračicu koja je izgubila prva tri gema na svom servisu te je Španjolka povela s nedostižnih 5:1. Fett se približila na 5:3 uz servis, no za potpuni preokret nije bilo snage.

Ukupno je Bouzas Maneiro imala čak 20 “break-lopti” u meču te joj je za pobjedu bilo dovoljno iskoristiti njih šest. S druge strane, Fett je iskoristila tri od šest prilika za oduzimanje servisa suparnici.