Jedan od najboljih skijaša u povijesti vraća se iz mirovine

Pet godina nakon što je objesio skije o klin, legendarni Austrijanac Marcel Hirscher trebao bi se vratiti iz mirovine. Za razliku od prvog dijela svoje karijere kada je nastupao za Austriju, Hirscher bi sada trebao skijati pod zastavom Nizozemske. Naime, njegova majka porijeklom je iz te zemlje što i Hirscheru omogućuje promjenu skijaškog državljanstva.

I dalje se čeka službena potvrda ove vijesti, no iz Skijaškog saveza Austrije već su objavili da žale za njegovom promjenom nacionalnosti. Austrijski Nizozemac navodno je već počeo s pripremama za novu sezonu, dok mu je cilj nastupiti na Svjetskom prvenstvu sljedeće godine. Ono se održava baš u njegovoj matičnoj domovini Austriji.

Marcel Hirscher primarno je nastupao u slalomu i veleslalomu, te osvojio rekordnih osam uzastopnih titula Svjetskog kupa. Osvojio je i 11 medalja na Svjetskim prvenstvima, te tri medalje na Olimpijskim igrama. Karijeru je završio u rujnu 2019. godine.