Josip Šutalo sjajan u pobjedi Ajaxa

Ajax je u 14. kolu nizozemske Eredivisie nastavio pozitivan niz u prvenstvu. Gostovali su kod NEC Nijmegena i slavili rezultatom 2:1. Tako su stigli do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica u ligi te se trenutno nalaze na osmom mjestu ljestvice.

Klub iz Amsterdama stigao je do vodstva u 57. minuti preko Kristiana Hlynssona. Na neki način su strepili sve do 88. minute kada je Ajax povećao svoju prednost golom Carlosa Borgesa. Ipak, NEC je stigao zabiti počasni pogodak, strijelac je bio Elayis Tavsan u 90. minuti, ali više od toga domaćini nisu uspjeli.

Sva tri hrvatska igrača koja nastupaju za Ajax započeli su susret na klupi za pričuvne igrače. Josip Šutalo ušao je u igru na poluvremenu, dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi. Šutalo je odigrao odličnu utakmicu na stoperskoj poziciji, osvojio je 6/8 zračnih duela, upisao pet presijecanja te imao šest otklonjenih opasnosti.