Juniori Dinama izborili drugu fazu Lige prvaka

Dinamovi juniori danas su od 13 sati igrali uzvratnu utakmicu juniorske lige prvaka. Nakon što su u prvoj utakmici u Kranjčevićevoj s 2:1 svladali vršnjake iz Istanbul Başakşehira, danas su u Turskoj išli po potvrdu prolaska. To su i uspjeli sigurnom 3:1 pobjedom.

Nakon što su preživjeli početni pritisak domaćina, Dinamovi juniori su poveli u 33. minuti. Leo Rimac je nakon greške obrane Başakşehira nesebično asistirao za Zlatana Koščevića koji vodi Dinamo do dva gola prednosti.

S tim rezultatom se i otišlo na predah te su Dinamovi juniori bili na 45 minuta od prolaska u iduću fazu.

Pitanje prolaska riješeno je u 50. minuti. Koščević se ponovno našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zabio za 2:0.

Nadu je domaćinima vratio u Eray Halidi u 66. minuti. U 82. minuti Koščević promašuje kazneni udarac za ponovni odlazak na dva gola prednosti. Ipak, Dinamo je potvrdio pobjedu sedam minuta kasnije golom Tina Miljaka.

Mladi Dinamovci igrat će protiv boljeg iz dvoboja Basela i Genta. Taj susret je na rasporedu u 19, a u prvoj utakmici Basel je slavio 1:0.