Jurić i Vlašić se približili Europi

Drugom pobjedom u posljednje tri utakmice te trećom domaćom pobjedom u nizu, nogometaši Torina našeg trenera Ivana Jurića približili su se na dva boda od mjesta koje vode u Europu kroz plasman u Serie A. Oni su danas u 16. kolu s minimalnih 1:0 bili bolji od davljenika Empolija.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Duván Zapata u 25. minuti, glavom s peterca nakon centaršuta Raoula Bellanove. Torino je bio bolji takmac tokom čitavog susreta, s većim posjedom i nekoliko boljih prilika, a imaju bolje brojke i u gotovo svim ostalim statističkim kategorijama. Nikola Vlašić odigrao je čitav susret za Torino te u 85. minuti zaradio žuti karton zbog prigovora.

Torino je tako došao do 23 boda, samo dva manje od šestoplasirane Bologne te četiri manje od četvrtog Napolija, dok Empoli s 12 bodova drži prvo mjesto koje vodi u Serie B sljedeće sezone.