Kanada trijumfirala protiv Španjolske i izbacila ju s turnira

Posljedni susret grupe A na olimpijskom košarkašom turniru bio je onaj Kanade i Španjolske u kojem su izabranici Jordija Fernándeza trijumfirali 88:85 i upisali treću uzastopnu pobjedu protiv Furije.

Nakon neodlučene prve četvrtine (19:19), uslijedila je druga u kojoj su se Kanađani odvojili dvjema tricama Andrewa Nembharda i genijalnosti Shaija Gilgeousa – Alexandera. Na pauzi je rezultat bio 49:38, a neumorni Španjolci su u nastavku dali sve od sebe da se vrate u utakmicu.

Gledali smo neizvjesnu završnicu – Furija se u potpunosti priključila drugom polovicom četvrte šihte. Došli su na svega -2, a onda je u posljednjoj minuti Shai izbacio loptu k R.J.-u Barrettu koji je hladno pogodio tricu iz kuta za  +5 Kanade što je ujedno i rješilo pitanje pobjednika. Španjolci su tricom smanjili na -1, ali nije bilo dovoljno.

Pobjednike, koji prolaze kao prvi u grupi A, je predvodio Shai s 20, a Španjolce koji ovim porazom ispadaju s turnira Dario Brizuela s 17 poena.