Kane zabio četiri gola u prijateljskoj utakmici

U posljednoj provjeri prije početka sezone Tottenham je s 5:1 razbio Šahtar. Junak susreta bio je Harry Kane koji je zabio četiri gola.

Kane je s kapetanskom trakom predvodio svoju momčad do velike pobjede. Njegova budućnost u Tottenhamu ostaje upitna, ali to se danas na terenu nije vidjelo.

Nakon turneje po Aziji, bila je ovo prva utakmica novog trenera Angea Postecogloua pred domaćim navijačima. Ipak, svjetla reflektora uzeo je Kane koji je izlazeći u 80. minuti dobio standing ovation svih prisutnih.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 1:1. Za domaćine je zabio Kane iz kaznenog udarcca, dok je za Šahtar zabio Kevin Kelsy na samom kraju prvog dijela.

U drugom dijelu uslijedio je show Harryja Kanea koji je zabio još tri gola u rasponu od 50. do 79. minute. Konačnih 5:1 postavio je Dane Scarlett nakon asistencije Dejana Kuluševskog.