Košarkaši Zadra deklasirali Cibonu

U velikom hrvatskom košarkaškom derbiju u sklopu petog kola ABA lige, košarkaši Zadra su apsolutno razmontirali Cibonu rezultatom 91:64.

Utakmica je bila napeta tek u prvoj četvrtini koja je završena s neriješenih 21:21, no kompletan ostatak susreta je pripao Zadru. Već do poluvremena je bilo 10 poena razlike za Zadrane, dok je na kraju treće dionice bilo i +24.

Izabranici Danijela Jusupa su tako upisali šestu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima te treću u regionalnoj ligi. Do trijumfa ih je predvodio Luka Božić s 35 poena, dok su dvoznamenkasti bili i Dario Drežnjak s 23 poena te Marko Ramljak sa 16. Kod poraženih je Jakov Mustapić zabio 19 poena.

Nakon pet kola, Zadar ima omjer od tri pobjede i dva poraza, dok je Cibona na svih pet poraza.