Krejčikova svladala Paolini te osvojila Wimbledon

Danas je u Londonu održano žensko finale Wimbledona u kojem su igrale Čehinja Barbora Krejčikova i Talijanka Jasmine Paolini. Ovo je bio sraz 32. i sedme tenisačice svijeta, a na kraju je pobjedila Krejčikova 2:1 u setovima.

Susret je trajao gotovo dva sata, odnosno jedan sat i 56 minuta. Krejčikova je uvjerljivo uzela prvi set 6:2, ali Paolini je uzvratila istom mjerom te osvaja drugi set 6:2. Pri rezultatu 3:3 u trećem setu Krejčikova ostvaruje “break” prednosti koji je uspjela obraniti do kraja te je u trećem setu slavila 6:4.

Češha tenisačica je po prvi put osvojila Wimbledon te joj je ovo nakon French Opena 2021. godine druga Grand slam titula u karijeri. Zanimljivo je da je Krejčikova pobjedu posvetila pokojnoj Jani Novotni koja je osvojila Wimbledon 1998. godine te je nakon profesionalne karijere bila trenerica i mentorica Barbori.