Kristiansand osvojio rukometnu Ligu prvakinja

Norveški Kristiansand treći put u nizu osvojio je rukometnu Ligu prvakinja. U finalu su s 28:24 svladali mađarski Ferencvaroš. Za Kristiansand nastupaju i dvije naše rukometašice. Katarina Ježić je zabila jedan gol, dok Ana Debelić nije nastupila.

U prvom poluvremenu se nijedna ekipa nije uspjela odvojiti te se na predah otišlo pri rezultatu 14:13 za Norvežanke. Kristiansand je početkom poluvremena pobjegao na četiri razlike, ali su se borbene Mađarke do kraja poluvremena vratile.

Drugi dio započeo je serijom Kristiansanda 7:1 koji je tada riješio utakmicu. Ferencvaros je do kraja utakmice uspio tek smanjiti rezultat.

Najefikasnije u momčadi Kristiansanda su bile Anna Vyakhireva i Sunniva Amaile Naes Andersen koje su obje zabile po šest pogodaka.