Latvija s igračem manje šokirala Armeniju

Započeo je novi ciklus kvalifikacija za predstojeće Europsko prvenstvo, a od 18 sati je odigran susret između Latvije i Armenije koje se nalaze u skupini s Hrvatskom.

Izabranici Dainisa Kazakevičsa su šokirali Armence te unatoč igraču manje upisalu prvu pobjedu rezultatom 2:0 u skupini D.

Nakon prvog poluvremena je Latvija šokirala goste i na predah otišla s prednošću 1:0, a strijelac je bio Janis Ikuanekis. Jedinu konkretniju šansu u prvom dijelu susreta je Armenija imala u 27. minuti kada je Tigran Barseghyan zicer šansu poslao preko gola.

Drugo poluvrijeme je po domaćine krenulo loše s obzirom da je stoper Latvije Marcis Oss u 53. minuti dobio drugi žuti karton, tj. isključujući crveni karton.

Međutim, to ih nije pokolebalo te su u 68. minuti došli do povećanja vodstva, a na 2:0 je povisio Daniels Balodis, što se kasnije ispostavilo konačnim rezultatom utakmice.