Lazio rutinski svladao Sassuolo uz jubilej Luisa Alberta

Veoma uvjerljivom igrom Lazio je stigao do pobjede na gostovanju kod Sassuola na zatvaranju subotnjeg programa talijanske Serie A.

Odlično prvo poluvrijeme odigrali su igrači pod paskom Maurizija Sarrija, povevši u 28. minuti pogotkom Felipea Andersona, koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku domaćeg braniča i njegovog sunarodnjaka Brazilca Ruana. Nova pogreška Ruana uzrokovala je u 35. minuti novu akciju gostiju koju je Luis Alberto završio svojim jubilarnim 50. pogotkom za Lazio, a vodstvo rimske momčadi povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli pretjerano lijep nogomet, a najveće uzbuđenje dogodilo se nakon 15-ak minuta igre, kada je uz pomoć VAR-a sudac poništio crveni karton kojeg je prethodno dao vrataru gostiju Ivanu Provedelu.

Martin Erlić ušao je u igru s početkom drugog poluvremena, zamijenivši tragičara utakmice Ruana, te je ostavio solidan dojam, dok Toma Bašić i dalje čeka na prve ovosezonske minute u dresu rimske momčadi.