Leko poražen kod lidera prvenstva

Standard Liege, momčad koju vodi bivši trener Hajduka Ivan Leko, doživjela je novi poraz u 27. kola belgijskog prvenstva. Lider Royale Union SG bio je bolji rezultatom 2:1.

Pogocima Gustafa Nilssona i Dennisa Eckerta Ayense stigao je domaćin do dva pogotka prednosti u prvom dijelu susreta.

U nastavku susreta, točnije u 50. minuti Standard je smanjio. Napadač iz Malija, Moussa Djenepo postigao je svoj prvi pogodak u sezoni. Taj pogodak bio je nedovoljan te je Ivan Leko tako upisao svoj četvrti poraz u sedmoj utakmici na klupi Standarda.

Na ljestvici uvjerljivo je vodeći Royale Union SG, koji ima čak 8 bodova više od drugoplasiranog Anderlechta. Momčad Ivana Leke nalazi se na 11. mjestu, odnosno samo je dva mjesta udaljena od zone koja voda u grupu za ispadanje iz lige.