Trpaj Edine: Džeko došao do 11. ligaškog gola u uvjerljivoj pobjedi Fenerbahčea

Fenerbahče je u 14. kolu turske Super lige uvjerljivo slavio na domaćem terenu protiv Sivasspora rezultatom 4:1. Tako se turski velikan vratio na pobjedničke staze nakon što je u prošloj utakmici Europa lige teško stradao od danskog Nordsjællanda koji im je zabio čak šest golova.

Domaći sastav je u prvom poluvremenu stigao do prednosti od dva pogotka, a strijelci su bili Sebastian Szymański u 17. i İrfan Can Kahveci u 42. minuti. Gosti su početkom nastavka smanjili zaostatak preko Reya Manaja, ali Fenerbahče je do kraja susreta stigao do uvjerljive pobjede nakon autogola Alaaddina Okumuşa u 68. i pogotka Edina Džeke u 75. minuti.

Džeki je to bio već 11. pogodak u 14 nastupa u turskoj ligi čime se izjednačio s Maurom Icardijem na vrhu ljestvice najboljih strijelaca. Dominik Livaković branio je cijeli susret za Fenerbahče koji se ovom pobjedom ponovno vratio na vrh tablice s 37 bodova, koliko ima i drugi Galatasaray.