VIDEO Livaković obranio dva penala, ali Olympiacos je po prvi put prošao u polufinale

Fenerbahçe je na svom terenu igralo uzvratnu utakmicu četvrtfinala Konferencijske lige. Protivnik je bio grčki klub Olympiacos koji je u prvom susretu slavio 3:2.

Fener je od prve minute tražio pogodak te su ga u 11. minuti i dobili kada je Irfan Kahveci s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0. Iako je domaćin kontrolirao posjed kroz oba poluvremena, rezultat se nije mijenjao pa je susret otišao u produžetke.

U produžetku Fener nije uputio niti jedan udarac te je na kraju pobjednik odlučen raspucavanjem penala. Za domaćina se u raspucavanju istaknuo Dominik Livaković koji je obranio dva penala, a ističe se obrana Rodinejiu kada je reprezentativac Hrvatske loptu poslao na prečku.

Međutim, Livakovićeve obrane nisu bile dovoljne jer su gosti slavili 3:2 na penale i tako po prvi put u svojoj povijesti otišli u polufinale UEFA natjecanje gdje će igrati protiv Aston Ville.