Lookman srušio Angolu te odveo Nigeriju do 16. polufinala AFCON-a

Reprezentativcima Nigerije bio je dovoljan jedan pogodak u četvrtfinalnom susretu protiv Angole da u svome 20. nastupu na AFCON-u dođu do čak 16. polufinala.

Vrlo dobri Angolci ostavili su odličan dojam protiv favoriziranih Super Eaglesa, te uz ponešto veći posjed lopte stvorili nekoliko dobrih prilika, ali Nigerijci su bili ti koji su tresli mrežu, i to dva puta. Jedini regularan pogodak postigao je Ademola Lookman u 41. minuti, kada se Moses Simon sjurio lijevom stranom sve do peterca i poslao povratnu loptu na desetak metara, odakle je napadač Atalante zatresao mrežu vratara Antonija Signorija.

Drugi puta angolska se mreža tresla u 76. minuti, ali je pogodak Victora Osimhena poništen zbog zaleđa pa je susret završio 1:0 pobjedom Nigerije koja u polufinalu čeka pobjednika dvoboja između Zelenortskih Otoka i Južnoafričke Republike.