Loša predstava Lazia za bod protiv Monze

Posljednji susret subotnjeg programa talijanske Serie A na rimskom nam je Olimpicu donio dvoboj Lazia i Monze. Lazio je upisao još jedan kiks te je utakmica završila 1:1. Mirko Marić ušao je u igru kod Monze u 84. minuti, dok je Toma Bašić cijeli susret odgledao s domaće klupe.

Bila je to generalno slaba utakmica, u kojoj su nogometaši Lazia učinili nebrojeno mnogo neforsiranih pogrešaka, a Monza na kraju može i žaliti za nečim više, da su samo malo više inicijative odlučili uzeti u svoje ruke. Domaćini su u prednost došli u 12. minuti pogotkom Cire Immobilea iz kaznenog udarca, a do izjednačenja je Monza stigla u 36. minuti kada je nakon lijepe akcije po desnoj strani loptu iz sredine šesnaesterca u mrežu Ivana Provedela pospremio Roberto Gagliardini.

Bio je to i konačan rezultat ovog susreta, nakon kojeg su igrači Lazia u svlačionice otišli uz gromoglasne zvižduke vlastitih navijača. Lazio sad im četiri boda na kontu nakon pet odigranih kola, jedan bod manje od Monze.