Luca Arca prvak ITF Wheelchair turnira u Umagu

Danas je odigrano finale ITF Wheelchair Croatia Open turnira u Umagu. Za pehar pobjednika su se borili prvi nositelj, Austrijanac Josef Riegler te Talijan Luca Arca.

Riegler je ušao na Grand Stand teren u Umagu kao značajan favorit, ali odnosi snaga na terenu su bili prilično jednaki.

Luca Arca je u prvome setu vodio sa nestvarnih 5:0 te je imao dvije set lopte. Talijan ih nije iskoristio te se Riegler “vratio iz mrtvih” i došao na 5:4. Arca se na kraju sabrao i osvojio prvi set 6:4.

U drugome setu su oba igrača loše branili svoj servis. Arca je pri rezultatu 4:4 imao prednost 40:15 te ga je jedna neforsirana pogreška u potpunosti pokolebala te je izgubio taj gem i na kraju drugi set koji je završio 6:4 za Rieglera.

Na početku trećeg seta su oba tenisača bez problema branili svoj servis. Pri rezultatu 3:2 je Arca iskoristio jednu od 4 break lopte, ali Riegler je uzvratio istom mjerom u idućem gemu.

Riegler je pri rezultatu 5:4 servirao 5 puta za titulu, ali Arca se filmski vraća u igru za 5:5 te na kraju osvaja treći set 7:5 i osvaja svoju prvu titulu u Umagu.

Za Arcu je ovo bila 11. titula u karijeri te je finale trajalo 2 sata i 20 minuta.