Luka Mikrut poražen u finalu Splita

Finale ITF turnira u Splitu donijelo je dvoboj između Luke Mikruta i Michala Vrbenskyja. Blagu prednost favorita imao je Čeh, a nju je i opravdao pobjedom u dva teška seta. Vrbensky je na koncu pobijedio Splićanina sa 7:5 7:6 (3).

Vrbensky je prvi došao do breaka. Mikrutu je oduzeo servis kod 1:1 te je prednost zadržao do 4:3. Tada Splićanin uzvraća udarac te osvaja dva gema u nizu za vodstvo od 5:4. Vrbensky potom osvaja tri gema u nizu čime osvaja prvi set sa 7:5.

Drugi set ponudio je mnoštvo break prilika na obje strane, ali oduzimanje početnog udarca nismo vidjeli. Mikrut je došao do šest, a Čeh do sedam break prilika. Niti jedna od njih 13 nije realizirana te se set morao odlučivati u tiebreaku. Tamo se rano odvojio Vrbensky te je sa 7-3 došao do pobjede.

Mikrut tako nije došao do svoje druge ITF titule u pojedinačnoj konkurenciji. Idući tjedan čeka ga obrana jedine titule. U Osijeku će idućeg tjedna krenuti po svoju drugu titulu.