Mađarska nakon peteraca do Svjetskog naslova

Zavjesu na Svjetsko prvenstvo u Vaterpolu koje nije prošlo najbolje za Hrvatsku spustile su finalnim dvobojem Mađarska i Grčka. U odličnom dvoboju punom preokreta na kraju je nakon peteraca naslov uzela Mađarska.

Mađari su bolje ušli u susret te su prvu četvrtinu završili s prednosti 4:2. Grci uzvraćaju dobrom drugom četvrtinom koju su dobili 2:1 pa se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom Mađara 5:4.

Nastavili su Grci s boljom igrom i u nastavku pa su treću četvrtinu dobili s 3:2. Tako se u posljednjih osam minuta ušlo s izjednačenim rezultatom 7:7.

Tamo su prvi zabili Mađari koji šest i pol minuta do kraja dolaze do prednosti. Nakon toga su se obje ekipe izmijenjivale u vodstvu da bi regularan dio završio 10:10 pa se pristupilo petercima.

Bolji u izvođenju peteraca s 4:3 bili su Mađari koji su tako nakon deset godina ponovno osvojili svjetski naslov.

U utakmici za broncu Španjolska je nadvisila Srbiju 9:6. Srbija se dobro držala do rezultata 5:5 kada Španjolci s četiri gola u nizu osiguravaju pobjedu i treće mjesto na turniru.