Maignan spasio Francuze od remija s Irskom

Francuska je gostovala u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo kod Irske gdje je slavila s 1:0. S obzirom na to da Irska ne bilježi baš dobre rezultate u posljednje vrijeme, očekivale se uvjerljiva pobjeda Francuske. Na kraju je Francuska i slavila, no Pavardov projektil koji je ušao u mrežu u 50. minuti je umalo bio poništen na kraju susreta.

Irska se orijentirala na kontranapad i prekide, a u 90. minuti je upravo nakon ubačaja iz kornera Nathan Collins bio najviši u skoku i sjajno glavom gađao u lijevi kut gola. Međutim, refleksnom reakcijom je golmana Milana, Mike Maignan, spasio Francusku od potencijalnog remija. Obranu pogledajte OVDJE.

U istoj su grupi susret odigrali i Nizozemska i Gibraltar koji je završio 3:0 u korist Nizozemaca pri čemu su Nizozemci imali 87% posjeda uz 51 udarac.

Od ostalih susreta spomenimo još kako su u grupi E Moldavija i Češka igrali 0:0, dok je Poljska s 1:0 bila bolja od Albanije. Sažetke utakmica pogledajte OVDJE.