Mali uvjerljivo pobjedio Argentinu u utakmici za 3. mjesto

Viceprvak iz 2015. godine, reprezentacija Malija, na Svjetskom prvenstvu u Indoneziji do 17 godina, uvjerljivim je slavljem nad Argentincima osvojila brončanu medalju.

Malijci su došli u vodstvo u 9. minuti preko kapetana Ibrahima Diarre, na 2:0 je u 45. minuti povisio Mamadou Doumbia, a za konačnih je 3:0 zabio Hamdiou Makalou u 48. minuti.

Malijski je kapetan Ibrahim Diarra koji igra na poziciji desne polušpice i jedan od kandidata za igrača turnira – 5 pogodaka i 4 asistencije uz velik broj dobijenih duela i uspješnih driblinga indikator su da će se za 16-godišnjaka uskoro početi otimati najveći svjetski klubovi.

O tome koliko su superiorni bili Malijci govori i statistika udaraca na gol – Malijci su prema argentinskim vratima pucali čak 33 puta, od čega je 15 udaraca završilo u okviru gola, a usput su pogodili i 2 vratnice, a argentinski je vratar Jeremias Florentin upisao čak 12 obrana i bio najbolji igrač Albicelestea.

Finale Svjetskog prvenstva za nogometaše do 17 godina igra se 2. prosinca od 13:00h.