Malmo u izravnom okršaju svladao Elfsborg za 26. naslov prvaka Švedske

U susretu kojeg su obilježili neredi navijača, Malmo je minimalno svladao Elfsborg s 1:0 i time osigurao naslov švedskog prvaka. Susret je odlučio kazneni udarac u 57. minuti. Siguran s bijele točke bio je prvi strijelac lige Isaac Kiese Thelin kojem je to bio 16. prvenstveni pogodak.

U posljednje kolo Elfsborg je ušao s tri boda prednosti i dovoljan mu je bio remi za naslov. Međutim, Malmo je slavljem stigao na 64 boda i zbog bolje gol-razlike osvojio svoj treći naslov u posljednje četiri godine. Zbog nereda navijača početak drugog poluvremena kasnio je gotovo sat vremena.

Elfsborg je ovim porazom prokockao priliku da se okruni sedmim naslovom prvaka Švedske, a posljednji naslov datira iz 2012. godine. Malmo se nakon loše prošle sezone gdje je završio sedmi, vratio u stilu i na najslađi mogući način stigao do još jedne titule koju su njegovi navijači vatreno proslavili.