Marco Bezzecchi upisao prvu pobjedu u MotoGP

U MotoGP su Talijani i Ducati jednostavno najbolji. Nakon pobjede Francesca Bagnaija prošlog tjedna , ovaj put je na Velikoj nagradi Argentine slavio Marco Bezzecchi. Koliko jedan drugi talijanski gigant Ferrari ima problema u F1, toliko Ducati jednostavno dominira u MotoGP, a podijum su okupirala sva tri motora Ducatija. Bezzecchi koji vozi za tim Valentina Rossija VR46Racing Team, upisao je prvu pobjedu u MotoGP. Zanimljivost je i da je Bezzecchi svoje prvo slavlje u karijeri imao baš u Argentini prije 5 godina, pa očito da mu zrak ovdje odgovara! Osim njega, na postolju su završili i Alex Marquez i Johann Zarko.

Sama utrka je krenula u kišnim uvjetima. S prvoga mjesta je startao Alex Marquez, drugi je krenuo Bezzecchi, a treći Bagnaia, ali već je nakon prvoga kruga Bezzecchi prestigao mlađeg Marqueza te malo po malo počeo stvarati sve veću zalihu pred ostatkom pratnje, pobjegavši u jednom trenutku na 6 sekundi od drugoga. Aktualni svjetski prvak Bagnaia u 19. je krugu napravio grešku i pao, iako je na njegovu sreću uspio podići motor i završiti utrku kao 16. vozač. Marquez nije bio u stanju smanjiti razliku između njega i Bezzecchija, a Zarko na najbolji način iskoristio grešku Bagnaije i došao blizu Marquezu. U zadnja dva kruga je uslijedila velika borba i međusobno pretjecanje, no Marquez se u konačnici uspio izboriti za drugo mjesto.

Bezzecchi je osim prvog MotoGP slavlja preuzeo i vodstvo u borbi za titulu nakon 2 utrke.